Teisipäev, 12 Detsember 2023 10:50

KOIKERA: Vahetusõpilane Min: See oli perfektne keele õppimiseks Esile tõstetud

Vahetusõpilane Min: See oli perfektne keele õppimiseks
Angela Ringmets

Meie koolis on sel õppeaastal järjekordselt vahetusõpilane ning seekord on ta Eestisse tulnud Taist. Uurisime temalt ta kodu ja siinsete tegevuste kohta.

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?
Tere, minu nimi on Missionary Areewong, sõbrad kutsuvad mind tavaliselt Miniks ja ma olen pärit Taist.
Miks sa just Eesti valisid?
Eesti on riik, millest enamus Tai inimesed palju ei tea. Kui ma otsisin riike, siis tuli välja, et Eesti on väike riik vähese rahvaarvuga ja rahuliku olemisega. See oli perfektne keele õppimise jaoks.
Kas Eesti ja Tai koolisüsteem on väga erinevad?
Eesti ja Tai koolisüsteemid on üsna erinevad. Tais jagunevad koolid kaheks: avalikud koolid ja privaatkoolid. Mina õppisin privaatkoolis, mis on avalikest koolidest erinev. Hommikul enne kooli algust anname riigi lipule au iga päev kell 8 hommikul. Me õpime kõiki õppeaineid ühes ruumis ja õpetajad käivad ise klasside vahet. Lisaks on mõned õppeained, mida me õpime õues või laboratooriumis.
Kuidas sul eesti keele õppimine edeneb? Kas see on raske?
Minu jaoks on eesti keel kõige raskem keel, mida ma õppinud olen, sest igat sõna on vaja muuta, kui teema muutub.
Kas sa oled sõpru ka leidnud?
Ma tavaliselt ei käi sõpradega väljas, aga kui ma olen matkamas või puhkusel, siis olen nendega koos.
Millised on Tai inimesed võrreldes Eesti inimestega?
Tai on tuntud kui naeratuste maa, sest Tai inimesed enamus ajast naeratavad esimesena, isegi kui nad ei tea üksteist, aga eestlased tavaliselt ei räägi võõrastega. Lisaks on eestlastel huvitav nägu, mis ongi kohe eestlaste nägu. Aga ma arvan, et mõlemad, Eesti ja Tai inimesed on armsad ja arvestavad üksteisega.
Mis on su hobid?
Vabal ajal ma kokkan Tai sööke oma vahetusperele ning teisipäeviti ja neljapäeviti käin võrkpallis oma sõpradega.
Oled endale eesmärke seadnud vahetusaasta osas?
Mul on eesmärk, et ma saaks enne vahetusaasta lõppu suhelda lihtsas eesti keeles.
Mis sa siinsest ilmast arvad?
Eesti ilmad on väga külmad, aga minu jaoks on siin terve aasta läbi külm. Eriti siis, kui tugevam tuul on.
Kuidas sa võrdled argielu ja keskkonda Eestis ja Tais?
Ma hindaks Eestit 9/10 - ma tunnen, et keskkond on siin väga hea ja siin pole õhusaastet, aga inimstel, kellel pole autot, on siin liiklemine ebamugav, sest ühistransport pole kõigile kättesaadav.
Taid ma hindaks 8/10, sest transport on mugav ja on palju viise, kuidas liigelda. Lisaks söök on Tais väga hea. Meil on tänavatoit ja see on väga maitsev ja lihtne süüa. Haridus pole aga kõigile kättesaadav, transport ja internet samamoodi.