Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 5450 0165 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Kolmapäev, 03 Jaanuar 2024 16:41

Kregelin Päri: juba väikesena soovisin Ameerikas õppida Esile tõstetud

Kregelin Päri: juba väikesena soovisin Ameerikas õppida
?Koolileht KOIKERA, autor Aurelia Kaasik
Kregelin on aktiivne ja lõbus tüdruk, kes lõpetas kevadel Koeru Keskkoolis 9. klassi. Oma esimese gümnaasiumiaasta otsustas ta veeta vahetusõpilasena USAs ja nii viibki ta praegu ellu oma suurimat unistust.
✨️Kuhu sa vahetusaastale läksid?
Ma läksin vahetusaastale Ameerika Ühendriiki, Colorado osariiki.
Kuidas tuli mõte, et minna vahetusaastale? Millal see mõte tuli?
Ma olen juba väikesest peale tahtnud Ameerika keskkooli kogemust ning kui ma paar aastat tagasi sain teada, et mul on võimalus minna vahetusaastale, oli see kohe justkui kinnisidee.
✨️Milline nägi välja kandideerimise periood?
Mina läksin vahetusaastale YFU organisatsiooniga, seal pidi esimese asjana interneti teel kandideerima ja vastama mõningatele küsimustele, et nad saaksid aru, milline inimene olen. Paar päeva hiljem tuli mulle kiri, et olen oodatud valimispäevale. Seal olin kahe teise õpilasega ja pidime lahendama erinevaid ülesandeid, et enda iseloomu näidata. Neli päeva hiljem tuli teade, et olen oodatud viimasesse vooru, mis oli lihtsalt vestlus koos vanematega ja pidin kinnitama, et olen valmis minema vahetusaastale.
✨️Mis tunded sind valdasid, kui sa said teada, et saad minna vahetusaastale?
Elu toredaim päev! See e-mail, et vahetusõpilaseks saan, oli esimene asi, mida hommikul ärgates telefonist lugesin. Hakkasin automaatselt õnnest nutma ja äratasin kogu pere oma suure rõõmuga üles. Tundus täiesti ebareaalne, et ma päriselt nii kaugele jõudsin.
✨️Millal sa läksid ja millal Eestisse tagasi tuled?
️Ma astusin lennukile 10. augustil ja tagasi Eestisse tulen 2024. aasta juuni keskpaigas.
✨️Millised emotsioonid sind lennujaama minnes ja lennujaamas olles valdasid?
Lennujaama minnes ja seal olles ei olnud peaaegu üldse sellist tunnet, et nüüd ma päriselt lähengi. Perega hüvasti jättes polnud ma ka kurb, isegi kui teised vahetusõpilased mu kõrval nutsid. Tundsin lihtsalt rõõmu sellest, et sain millegagi hakkama. Enne lennujaama sõitmist ergutas mu sõber mind nii energiat täis, et mul polnudki aega nukraid ega kurbi emotsioone tunda.
✨️Kuidas oli harjuda ajavahega?
Esimesed paar päeva olid väga rasked. Kuna ajavahe on 9 tundi, siis esimesed päevad ma magasin lihtsalt maha. Vahepeal ei saanud üldse aru, mis ja miks kell on.
✨️Kuidas su vahetuspere sind vastu võttis?
Mu vahetusema- ja õde tulid mulle lennujaama vastu, koju jõudes ei näinud ma veel kedagi teist. Järgmise nädala jooksul kohtusin vahetusisa ja ühe vennaga, kes võtsid mind kohe kui oma sõpra.
✨️Kas sa oled leidnud sõpru?
Mul on nii vedanud ja olen leidnud nii head sõbrad kui tuttavad.
✨️Mis õppeaine on kõige raskem? Mis kõige kergem?
Ma ütleks, et matemaatika (algebra II) on kõige raskem, sest ma ei mõista veel kõiki matemaatika teemalisi ingliskeelseid sõnu. Kõige kergem on kindlasti maailma ajalugu, kus me õpime kõike, mida ma juba tean.
✨️Milline näeb välja üks USA koolipäev?
Iga päev on üsna samasugune. Minu koolis hakkavad tunnid 7:50. Selles koolis, kus mina käin, on iga päev samad tunnid, samadel aegadel. Lõuna on pärast neljandat tundi ja kuna minu koolis on lõuna tasuta ja täitsa söödav, siis väga palju enda toitu kaasa ei võeta. Pärast kooli on tavaliselt huviringid või trennid. Peale neid minnakse koju, sest trennid lõppevad 18-19 ajal. Kuna koolipäevad on pikad, siis midagi erilist nendel päevadel ei tehta.
✨️Kas sa oled leidnud USAs olles mõne uue hobi? Kui ja, siis mis see on?
Hakkasin võrkpalli mängima. Ma polnud kunagi varem seda isegi proovinud, aga siiski oli tore midagi uut proovida ja õppida. Mu trennikaaslased tegid asja ka nii palju toredamaks.
✨️Mis on kõige suurem kultuurišokk USA juures?
Toiduportsjonid ja inimesed. Näiteks kiirtoidurestoranides on kõige väiksem jook suurem, kui meil Eestis kõige suurem jook. Inimesed on siin palju avatumad ja sõbralikumad kui Eestis. Täiesti võõrad inimesed tänaval jutustavad omavahel nagu nad oleksid terve elu teineteist tundnud ja sõbrad olnud.
✨️Mis sulle siiamaani kõige rohkem on meeldinud?
Loodus, inimesed, kool. Kõik on teistmoodi ja ilus. Ma elan mägedes ja näen igapäevaselt Pikes Peaki oma aknast ning saan iga hetk seda loodust imetleda.
✨️Kuidas näeb välja su suhtlus oma perega, kes on Eestis?
Suhtlen nendega läbi pere grupi tšäti ja üks kord nädalas teeme videokõne, et neid oma asjadega kursis hoida.
✨️Mida igatsed Eesti juures kõige rohkem?
Kõige rohkem igatsen oma väikest koera, jalanõusid ja vanu harjumusi, mille pidin Eestisse jätma.