Reede, 18 Oktoober 2019 13:11

Põnevaim koolitund toimus Koeru Keskkoolis Esile tõstetud

Paides toimunud Ettevõtlike Koolide Haridusfestivalile kogunes enam kui 400 õpetajat, koolijuhti ja noort. Festivali raames kuulutati välja koolide ja lasteaedade parimad ettevõtlikku hoiakut arendavad edulood ning jagati välja standardid ehk kvaliteeditunnustused õppeasutustele, mis rakendavad süsteemselt ettevõtlikku õpet.

Kategoorias „Põnevaim tund“: I koht:  Koeru Keskkooli projekt „Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev“

„Ettevõtliku lapse koolitund on põnev!“ algas 2018 aasta sügisel, koos 3. klassi majandusõpetuse tundidega.
Õpilaste poolt tuli suur soov teha õppekäike ning kuigi traditsiooniliselt korraldab neid õpetaja, siis otsustati üheskoos, et õpilased saavad ise õpetajale ja teistele õpilastele õppekäigud korraldada.
Alustati huvipakkuvate ettevõtete ja asutuste kaardistamisest ja valiti demokraatlikult välja sobivaimad kohad, kuhu õppekäike teha. Seejärel hakati õppima, kuidas pidada läbirääkimisi, kuidas teha ametlikke telefonikõnesid ja otsida ettevõtete kohta internetist infot (viia ennast kurssi asutuse taustainfoga). Kõik etapid mängiti läbi ja harjutati tunnis üksteise peal.
Vabatahtlikult jagasid õpilased omavahel ära, kes mida teeb ning kes mis asutusega ühendust võtab. Oligi käes hetk, mil asuti töö kallale. Taustteadmised olid olemas ning algas kokkulepete ja organiseerimise faas. Esimesed õppekäigud innustasid ka teisi rohkem pingutama ning oli ka nii usinaid õpilasi, kes lausa mitu õppekäiku organiseerisid. Õppekäigud olid väga erinevad. Mõni läks kergemini ja mõne puhul tuli läbirääkimisi pidada mitu korda. Just need olid hetked, mil õpiti kõige rohkem. Näiteks ühte ettevõttesse tahtsid õpilased minna juba talvel, lausa kaks korda planeeriti ja suheldi, kuid õppekäik jäi ootamatuste tõttu ära. Õpilased ei jätnud jonni ja kolmandal korral tasus vaev end ära ning saadi õppekäigule!
Peale külastusi anti tagasiside nii asutusele, õpilastele kui ka iseendale. Seda tehti arvamuslugudena. Õpilaste tagasiside oli väga positiivne. Tänu eduloole on saanud kaks õpilast 3. klassist tuule tiibadesse, nad on hakatanud arendama oma äriideed ning näevad selle nimel igapäevaselt vaeva. Samuti tunnustati kahte õpilast Koeru Keskkooli Aasta Galakesel „Aasta ettevõtlik laps“ tiitliga.

AITÄH HEAD ETTEVÕTJAD, ET MEIE KOOLI NOORTEGA KOOSTÖÖD TEGITE:
1. Pubi Janune Kägu – õppekäigu vastuvõtja Meelis Koroljov (organiseerisid Hannes ja Markus)
2. AS Konesko – õppekäigu vastuvõtja Katrin Perlin (organiseeris Lilian)
3. Koeru Perekodu – õppekäigu vastuvõtja Liia (organiseeris Maksim)
4. Järva PM OÜ – õppekäigu vastuvõtja Külli Pirnipuu (organiseerisid Johannes ja Karl)
5. Koeru jahiklubi – õppekäigu vastuvõtjad jahimehed Rene Järvmägi ja Joel Potman (organiseerisid Rein Oliver ja Karl Oskar)
6. Lembit Liin FIE (mesinik)– õppekäigu vastuvõtja Lembit Liin (organiseerisid Johannes ja Karl)

Suured tänud majandusõpetuse õpetaja Kerle Põldver noortele toeks olemise eest!

Aitäh klassijuhatajad Külli Pällo, Maarja Mänd ja Ülle Teppan.

Kokkuvõtte aitas videoformaati suruda infojuht Marko Sirila:

Suured tänud Järvamaa Arenduskeskus, Ettevõtlik kool!

Viimati muudetud Kolmapäev, 23 Oktoober 2019 15:34

Meedia