Neljapäev, 05 Detsember 2019 13:17

Koeru Keskkooli gümnasistid esindavad Eestit Euroopa noorte kliimateemalisel tippkohtumisel Brüsselis

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee käivitab 19.–20. märtsil 2020 Brüsselis üheteistkümnendat korda toimuva ürituse „Sinu Euroopa, Sinu arvamus!“
Ürituse „Sinu Euroopa, Sinu arvamus!” (YEYS) raames kutsuti Brüsselisse 33 kooli õpilased (ELi 28 liikmesriigist ja ELi viiest kandidaatriigist), et osaleda arutelus aktuaalsel, noori puudutaval teemal.
Seekordse ürituse pealkiri on „Meie kliima, meie tulevik!“ ning sellel käsitletakse noorte muresid seoses kliimamuutustega.
Selle aasta üritusel jäljendatakse ÜRO kliimakonverentsi: õpilastel palutakse esindada ühte riiki ja pidada üksteisega läbirääkimisi, et koostada soovitused kliimamuutuste peatamiseks. Need soovitused esitatakse rahvusvahelistele keskkonnapoliitika kujundajatele ning neid arutatakse Euroopa konverentsidel kogu aasta jooksul.

Üritusel „Sinu Euroopa, Sinu arvamus!“ suhtlevad õpilased ka rahvusvaheliste noorteorganisatsioonidega, kes aitavad neil soovitused praktilisteks meetmeteks seada ja oma arvamust avaldada.
Panime osalemise soovi teele ja jäime loosiõnne ootama, mis naerataski meile. Nüüd kui oleme väljavalituks osutunud on kolmel eelviimase klassi õpilasel, keda saadab õpetaja osaleda Brüsselis tippkohtumisel juba uue aasta märtsikuus.

Osalevad noored kohtuvad teiste riikide õpilastega, kellega saavad arvamusi vahetada ja koostada resolutsioone Euroopa Liiduga seotud teemadel. See on neil ainulaadne võimalus mõista paremini ELi toimimist ja proovida järgi, kuidas toimub ühe institutsiooni täiskogu arutelu multikultuurses keskkonnas.
Tippkohtumisel osalemiseks  aitavad ettevalmistada Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee komitee liikmed.

Loe edasi: https://europa.eu/!nt33wU

Viimati muudetud Neljapäev, 05 Detsember 2019 13:28