P, 22 Mai
Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 38 48 630 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Neljapäev, 11 Oktoober 2018 20:46

Koeru korilasest Järvamaa edukaks ettevõtjaks

1.-7. oktoobrini  toimus Järvamaa ettevõtlusnädal „Samm sinu unistusteni“. 3. klassis on valikaineks majandusõpetus ja seepärast otsustasime ühe päeva õppida väljaspool klassiruumi.

Osalesime projektiga „Koeru korilasest Järvamaa edukaks ettevõtjaks“. Tutvusime väikeettevõtluse vormidega, mis aitaksid maal toime tulla ja maaelu säilitada. Külastasime lähikonnas asuvat Kubja Ürditalu, kus tutvustati taimede teekonda loodusest müügivalmis teepakini. Lapsed olid üllatunud, et erinevaid teesegusid võib olla nii palju. 
 
Pikem bussisõit viis meid Kauksi looduskeskusesse. Seal nägid lapsed põnevaid väljapanekuid ekspositsioonisaalis ning tutvusid ka külalismajaga, kus pikemal reisil puhata saab. Giid juhatas meid loodusrajale, tutvustas palumetsas kasvavaid erinevate taimede, samblike ja seente liike ja rääkis põnevalt metsaga seotud loomadest.  Saime teada, et männist valmistatud laastudest ja puidust tehakse huvitavat käsitööd: korve, toidunõusid, mänguasju ja mööbliesemeid. Kõik need valmivad Avinurme Puiduaidas.
 
Meeldejäävaim lõik oli Peipsi ranna luidetevaheline promenaad, kus lapsed imetlesid vahuseid laineid ja ämblikmände. Laste tagasisidest selgus, et päev oli põnev ja saadi palju uusi teadmisi. Tänusõnad toreda päeva eest ütleme Järvamaa Arenduskeskusele, kes toetas meie bussisõitu.
 
4.a klass käis 2. oktoobril AS Naturalis. Puidutööstuse juht Andres Heinmets näitas ja selgitas meile, mida seal tehakse. Nägime, kuidas puitu kuivatatakse, sorteeritakse, hööveldatakse ja pakitakse ning katuseferme tehakse. Saime teada, et kvaliteet on väga oluline, seda kontrollivad nii masinad kui ka inimsilmad. Jätkus äratundmisrõõmu, kui mõne lapse isa või muud tuttavat kohtasime. Tagasiteel kiikusime laululava juures ja suundusime jälle koolitundi. Õigeid matkaselle ei häirinud jahedus ega kerge vihm.

Uudise edastasid
õpetajad Epp Talvik ja Anne Muhk

Viimati muudetud Neljapäev, 11 Oktoober 2018 20:50