Neljapäev, 24 September 2020 13:02

Spordinädala raames toimuvad spordiaususe külalistunnid Esile tõstetud

Eesti Antidoping läbi spordi aususe teemalisi külalistunde koolides üle Eesti, et huvilised kooliõpilased saaksid teadlikumaks tänapäeva spordipahedest ja nende ennetamisest (doping, sporditulemustega manipuleerimine, väärkohtlemine jm).
kell 10.20 4.-6.klassile tutvustatakse spordi kasulikkust, ausat mängu, puhta spordi põhimõtteid ja spordieetika põhialuseid. Tunni lõpuosas viiakse omandatu kohta läbi interaktiivne lõbus mälumäng.
kell 11.25 külalistunnis tutvustatakse spordipahede vastase võitluse rahvusvahelist ja Eesti praktikat. Antakse juhtnööre ausa mängu järgmiseks spordis, sh dopinguvastaste ja sporditulemuste manipuleerimise vastaste reeglite järgimine. Tunni lõpuosas viiakse omandatu kohta läbi interaktiivne lõbus mälumäng ning soovi korral tutvustatakse dopingukontrolli läbiviimise protsessi.
Külalistunde viivad läbi Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse juhataja Henn Vallimäe ja Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia magistrant Marit Jukk.

Viimati muudetud Neljapäev, 24 September 2020 13:20