Neljapäev, 17 September 2020 13:47

Koeru Keskkool kutsub kõiki osalema autovaba päeval Esile tõstetud

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele.
Koolipere soovib, et autovaba päeva eesmärgiks oleks vähendada liiklust meie alevis, mis omakorda annaks kogukonna liikmetele võimaluse näha, kuidas Koeru näeks välja tunduvalt väiksema arvu autodega.
Üleskutse oleks asendada autosõit jalakäimise või jalgrattasõiduga.
KAS TEADSID?
Ehkki sedalaadi algatusi tekkis juba 1973. aasta naftakriisi aegu, korraldati esimesed autovaba päeva üritused alles 1995. aastal Islandi pealinnas Reykjavikis, Suurbritannias Bathis ja Prantsusmaal La Rochelle'is.
Üleeuroopaliseks tähtpäevaks nimetas Euroopa Komisjon autovaba päeva 2000. aastal. Samast ajast on autovaba päev seotud Euroopa liikumisnädalaga.
Viimati muudetud Neljapäev, 17 September 2020 13:49