Koeru Keskkool - Kuupäeva järgi filtreeritud kirjed: Detsember 2018
Reede, 14 Detsember 2018 17:48

51. nädal

KODUTÖÖDEVABA NÄDAL

Esmaspäev
Stiilipäev PÄKAPIKUD

1.-4. klass tähistavad III adventi (1. tund, mõisas)
2.a, 2.b, 2.c Rakvere teatris etendust "Pipi peab jõule" vaatamas

Teisipäev
MUUSIKALINE JÕULUMÕTISKLUS (kell 14.00, 5.-7. klass, Koeru kultuurimajas)

Kolmapäev
JÕULUTRALL
  "Jõulupere tuleb külla" (kell 9.00, 1.-4. klass,  Koeru Kultuurimajas)

Neljapäev
JÕULUTRALL 2018
(kell 17.00, 8.-12. klass, Koeru kultuurimajas)

Reede
Aritmeetika konkurss (1. tund, 1.-12. klass)
Mälumäng (2. tund, 4.b-12. klass)
Jõululaulude ühislaulmine (3. tund. 4.b-12. klass)
Kategoorias Teated
Reede, 14 Detsember 2018 12:40

Stiilipäev, esmaspäev!

Kategoorias Teated
Reede, 14 Detsember 2018 08:23

MUUSIKALINE JÕULUMÕTISKLUS

Kategoorias Teated
Pühapäev, 09 Detsember 2018 20:45

50. nädal

Esmaspäev, 10. detsember
Rändav bioklass (alates 2. tunnist, osalevad 10. ja 12. klass)

Teisipäev, 11. detsember
1. tund, II advendi kontsert Aruküla mõisas (5.-12. klass)

Kolmapäev, 12. detsember
2.-3. tund, ÜHISPROOV
2.b klass õppekäigul Koeru Hooldekeskusesse (viiakse ära kogutud kingitused ja pannakse üles 2.a ja 2.b klassi kunstinäitus)

Neljapäev, 13. detsember
1.-2. tund, ÜHISPROOV
    15.30, kogunemine koduklassidesse
16.00, I ETENDUS 
     Söömine
18.00, II ETENDUS

Reede, 14. detsember
1.-4. klassil e-õppepäevEELINFO
17.-21. detsember, KODUTÖÖDEVABA NÄDAL
17. detsember,
1.-4. klass tähistavad III adventi (1. tund, mõisas)
17. detsember,  2.a, 2.b, 2.c Rakvere teatris etendust "Pipi peab jõule" vaatamas
18.detsember, MUUSIKALINE JÕULUMÕTISKLUS (kell 14.00, 5.-7. klass, Koeru kultuurimajas)
19. detsembr, 1.-4. klassi jõulutrall "Jõulupere tuleb külla" (kell 9.00 Koeru Kultuurimajas)
20. detsember, JÕULUTRALL 2018
(kell 17.00, 8.-12. klass, Koeru kultuurimajas)
Kategoorias Teated
Kolmapäev, 05 Detsember 2018 13:50

Novembri spordiuudised

Patrik startis Eesti juunioride meistrivõistlustel

Patrik Ruotsalaineni sügisesed treeningud on olnud edukad, sest Tallinnas toimunud Eesti juunioride meistrivõistlustel lühiraja ujumises õnnestus kõigis kuues stardis püstitada isiklik rekord. Esimest korda juunioride arvestuses võistelnud noormehe parim tulemus oli 13.koht 100 m liblikujumises.

Õnnestusid ka ettevalmistavad stardid Paide seeriavõistluste 1. ja 2. etapil. Patrik võitis seal 15-16 a. poiste arvestuses 50 m seliliujumise ja oli teine 100 m kompleksujumises, lisaks veel neli 3. kohta erinevatel distantsidel.
 
Maadlejad lõpetasid seeriavõistluse
Noorte vabamaadluse seeriavõistluse Nublust Nabiks viimane, 5.etapp toimus Rakkes. Koeru poistest võitis Karl Kirsimets kehakaalus -26 kg 1.koha ja Brent Bürkland kehakaalus -48 kg 2.koha. Renno Miko Aedmäe saagiks jäi 5.koht (-26 kg). Kõikide selle võistlussarja etappide ja kehakaalude kokkuvõttes saavutas Karl Kirsimets 246 osaleja seas hinnatava 14.koha.

Brent Bürkland võistles ka Viljandi karikavõistlustel. Seal oli tema tulemuseks tugevas rahvusvahelises konkurentsis 9.koht kehakaalus -50 kg.

 

Iluvõimlejatelt hooaja avastart
Õed Krebsbachid avasid võistlushooaja Vinnis rahvusvahelisel iluvõimlemisturniiril „Novembritähed“. Nele sooritas palli- ja kurikakava ning saavutas kokkuvõttes 2006 B vanuseklassis 4.koha. Kädi lõpetas mitmevõistluse 8. kohaga. Tema esitas 2008 B vanuseklassis vabaharjutuse ja kurikakava.
 
Noored jalgpallurid võitsid turniiri
Koeru noored jalgpallipoisid osalesid Aravetel Paide Linnameeskonna poolt korraldatud turniiril. Kokku osales 6 meeskonda. Koeru võistkonnal õnnestusid mängud väga hästi ning saavutati turniiril esikoht. Võidukas meeskonnas mängisid: Kris Kleitsmann, Karl Kirsimets, Rein Oliver Järvmägi, Kevin-Marten Viibur, Martin Viibur, Timmo Luiker, Jakob Joosepson, Janar-August Laug, Reimo Kind, Martin Oliver Klein, Andero Ots.

Novembris korraldas Eesti Jalgpalliliit meie koolis meeleoluka jalgpalli tutvustava ürituse 1. ja 2. klassidele. Tehti koos treeneritega huvitavaid harjutusi ja mängiti. Kool sai kingituseks ka uued jalgpallid.
 
Kergejõustikuuudiseid
Järvamaa TV 10 olümpiastarti sarja avaetapil oli kõigil noortel kavas 60 m jooks, lisaks vanemal grupil kuulitõuge ja nooremal grupil kõrgushüpe. Meie edukaimad olid vanemad tüdrukud, kus 60 m jooksus saavutasid kaksikvõidu Aurelia Kaasik (9,0) ja Angela Ringmets (9,5). Vaid 10 cm jäi võidust puudu Kirsika Sillal kuulitõukes (9.93-2kg). Kolmas oli sel alal Angela Ringmets (7.99-2kg). Poiste kuulitõukes saavutas 2.koha Jarno Joost (9.90-3kg). Nooremate poiste kõrgushüppes ületasid nii Erich Heinmaa kui ka Kregor Kruusalu kõrguse 1.10 ja said selle eest tasuks vastavalt teise ja kolmanda koha. Saavutati ka mitu 4.kohta: kuulitõukes Kevin Mürk (9.30-3kg) ning 60 m jooksus Eneli Agu (10,1) ja Erich Heinmaa (9,8).

Koeru noored alustasid kohalikku 6-etapilst sisevõistluste sarja, kus igal kuul toimuval etapil on kavas kaks ala. Üldarvestust peetakse 2.-4.klassi ja 5.-8.klassi arvestuses. Esimesel etapil kavas olnud 30 m jooksus võitsid oma grupis Kris Klap, Oskar Pakkonen, Aurelia Kaasik ja Melanie Koroljova. Üle pea ette heitsid palli kõige kaugemale Krister Egert Parve, Aavo Toomi, Eneli Agu ja Kädi Krebsbach.

Kategoorias Uudised
Rahvusooperis Estonia kuulutati välja koolinoortele mõeldud videokonkursi „Rahvusooperi jõuluvideo“ laureaadid. Konkursile laekus kokku 31 erinevat videot, millest 5-liikmeline žürii valis välja oma lemmikud. Lisaks noorema ja vanema vanuseklassi võitjatele kuulutati välja publikulemmik ning anti eripreemia kõige rohkem videoid juhendanud õpetajale.

Konkursi eesmärk oli ärgitada noort koos sõbra, seltskonna või klassikaaslastega välja mõtlema ja valmistama lõbusas ning teatraalses võtmes jõuluteemalisi videoid, mida rahvusooper saab saata jõulutervituseks tuhandetele koostööpartneritele, kolleegidele, sõpradele ja klientidele. Konkursi eriliseks kriteeriumiks oli see, et videos pidid olema äratuntavad vähemalt kolm rahvusooperi lavastuse tegelast.

„Kuigi kõik videod olid erilised ja väljendasid noorte jätkuvat huvi muusikateatri vastu, valis žürii üksmeelselt välja kaks kooli – noorema vanusegrupi laureaat on Koeru Keskkool ja vanema vanusegrupi võidu pälvis Kiigemetsa Kool,“ kommenteeris võidutöid žürii liige ja teatrijuht Aivar Mäe. „Koeru Keskkooli video jäi eriliselt silma seetõttu, et lisaks vahvale videole oli videos kasutatud muusika kooliõpilaste poolt sisse mängitud. Kiigemetsa Kooli jõuluvideo oli visuaalselt väga ilus, see sobib ideaalselt tänavuseks jõulukaardiks,“ lisas Mäe.

Lisaks Aivar Mäele kuulusid žüriisse režissöör René Vilbre, laulja ja näitleja Merit Männiste, Tallink Eesti müügi- ja turundusdirektor Marina Jõgi ja Lux Expressi turundusjuht Berit Osula.

Noorema vanuseklassi auhinnaks on kultuurireis Helsingisse, vanema vanuseklassi võitjate auhinnaks kultuurireis Riiga. Lisaks Tallinki ja Lux Expressi poolt välja pandud reisidele, autasustas Rahvusooper Estonia osalejaid teatripiletitega ning Kalevi kommivanikutega.

Laureaadid:

  • Noorema vanuseklassi (I–IV klass) võitja on Koeru Keskkooli 4B klass, juhendajad: Pille Piibeleht, Marko Sirila, Anne Muhk. ​Video!

  • Vanema vanuseklassi (V–VI) võitja on Kiigemetsa Kooli 4.– 6. klass, juhendajad: Meeli Ümar, Meelis Tasur ja Tuijo Küüts.

  • Publiku eripreemia pälvis Gustav Adolfi Gümnaasiumi 4C klass, juhendajad: Rain Tolk, Eliisabet Haamer.

  • Juhendaja preemia pälvis Janice Viinalass (Tartu Erakool ja Tartu Kivilinna Kool)

 


Järva Teataja, Kuido Saarpuu 4. detsember 2018, 14:44
https://jarvateataja.postimees.ee/6469301/rahvusooper-estonia-videokonkursil-tegid-ilma-koerukad

 

Kategoorias Uudised