N, 12 Detsember
Tel: 38 48 630 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Neljapäev, 28 November 2019 12:12

Koeru Keskkooli tuleb külla meister

Koeru Keskkooli 7.-9.klassi õpilastele annab külalistunnid eesti puukäsitöö meister Meelis Kihulane.

Meister Kooli on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit algatatud projekt. Ettevõtmise eesmärk on rahvuslike käsitöötraditsioonide järjepidevuse säilitamine kooliõpilaste ja tunnustatud käsitöömeistrite ühistegevuse kaudu.
Meelis Kihulane ise ütleb enda kohta nii: "Olen üks poiss, kes juba esimeses klassis teadis, kelleks ta saada tahab. Ning praeguseks võin öelda, et see valik on andnud mulle eriala siseselt võimaluse tegeleda täpselt sellega, mis huvitab ja köidab. Nii, et minu erialast on saanud ka minu hobi.Tegelen traditsionaalse puutööga, selle uurimise ning propageerimisega. Lisaks igapäevasele praktilisele tööle, viin läbi ka selle teemalisi koolitusi ning asutasin ka meistrikooli, kus saab seda eriala õppida põhjalikult mitu aastat.
Oluliseks peangi oma valikutes eesmärkide püstitamist, nende poole püüdlemist ning selle teekonna nautimist."

Suured tänud Koeru Kultuurimaja direkor Eva Linno hea vihje eest kutsuda meister kooli külla.
Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.