Pühapäev, 02 Juuni 2019 20:57

Maikuu spordiuudised

Patrik Ruotsalainen võistles  Eesti meistrivõistlustel
Patrik Ruotsalainen startis Eesti täiskasvanute pika raja meistrivõistlustel ujumises kuuel alal ja saavutas neist neljal isikliku rekordi. Parimad kohad tugevas konkurentsis olid 25.koht 50m seliliujumises (31,41), 26.koht 100m liblikujumises (1.06,96) ja 28.koht 100m seliliujumises (1.10,33). Samuti valmistas rõõmu, et õnnestus esmakordselt pikal rajal 100m vabaltujumises alistada minuti piir (59,63).

Mai alguses osales Patrik ka Türi-Paide kevadtriatlonil, kus saavutas Koeru meeskonna koosseisus 1.koha. Ta ujus avavahetuses 300m ajaga 3.39 ja andis tubli panuse Koeru võistkonna üldvõitu.

Tulemusi maadlusmatilt
Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused vabamaadluses toimusid Paides. Kadettide vanusegrupis võitis Brent Bürkland kehakaalus -51kg esikoha. Samas kaalus saavutas Lauri Kallas 5.koha.

Põlva lahtistel meistrivõistlustel vabamaadluses olid 3.kohaga Koeru poistest edukaimad Karl Kirsimets (29 kg) ja Virgo Suun (47+ kg). 4.koha saavutas Lauri Kallas ja 5.koha Renno Miko Aedmäe.

Batrisia Jullinenil tihe hooaja algus rattavõistlustel
8b klassi neiu Batrisia Jullinen tegeleb rattasõiduga ja on hooaja alguses pea igal nädalal ka võistlusrajal olnud. Bosch Eesti Maastikurattasarja esimesed etapid toimusid Viljandis, Rõuges ja Alutagusel. Lühirajal (15-20km), kus võistlevad noored, on Batrisia U16 vanusegrupis need sõidud võitnud. Tüdrukute üldarvestuses on olnud kohad vastavalt 7., 5. ja 8. Veel osaleb ta Transtar Temposarjas, mis toimub maanteel eraldistardist sõiduna. Sealt on 1.etapilt kirjas 3.koht ja 2.etapilt 5.koht.

Jarl-Joosep Ilves alustas edukalt haavlilaskmise seeriavõistlust
Jarl-Joosep Ilves võitis Türi Compak Sportingu haavlilaskmise seeriavõistlustel kahel esimesel etapil juunioride arvestuses esikoha. Kui 1.etapil saavutas ta meeste üldarvestuses 13.koha, siis 2.etapil üllatas Koeru noormees kogenud laskureid koguni 3.kohaga.

Noored jalgpallurid esikolmikus
Järvamaa koolide 1.-3.klassi jalgpalliturniiri Paides saavutas Koeru meeskond 2.koha. Võistkonnas mängisid: Kris Kleitsmann, Jakob Joosepson, Karl Kirsimets, Martin Oliver Klein, Rein Oliver Järvmägi, Janar-August Laug, Nikita Tani ja Reimo Kind.

Roosna-Allikul toimunud tugeval turniiril Vendade Roobade karikatele võitsid Koeru poisid nooremas grupis 1.koha. Mängisid Kaspar Rõkovanov, Richard Hallik, Arthur Hallik, Hugo Pajula, Andre Toomi ja Kert Mürk. Vanema grupi poisid mängisid samuti hästi ja tasuks neile 2.koht. Koeru treeninggrupi võistkonda kuulusid meie koolist Kregor Kruusalu, Maanuel Pihlak, Joosep Joosepson, Aavo Toomi ja Oti Timur Kirja.

Iluvõimlejad võistlustules
Elva lahtistel meistrivõistlustel iluvõimlemises võitis Juunior B(2006) grupis esikoha Nele Krebsbach. Ta kogus kahevõistluses parima punktisumma nii palli kui ka kurikakavas. Kädi Krebsbachi tulemuseks Noorte B(2008) grupis jäi 15.koht.

Paide võimlemisklubi, kus ka meie tüdrukud harjutavad, korraldas võimlemispeo Maribel Trophy. Seal saavutas Nele iluvõimlemise kahevõistluses oma vanusegrupis 4.koha ja Kädi 7.koha.

Toimusid mitmed jooksuvõistlused
Järvamaa koolide algklasside murdmaateatejooksu karikavõistlused toimusid sel aastal Aruküla pargis ja olid meie kooli korraldada. Koeru KK õpilased saavutasid 10 võistkonna seas 5.koha. Meie koolist jooksid Nele Marite Aedmäe, Arthur Hallik, Frida Valk, Jakob Joosepson, Kätriin Nukke, Sebastian Schönberg, Kädi Krebsbach, Erich Heinmaa, Nele Krebsbach ja Rander Allmere.

26.korda toimunud Koeru kevadjooksul osales 2km rajal 118 jooksjat. Nagu ikka, olid enamus neist meie kooli õpilased. Naiste arvestuses saavutas 3.koha Nora Valk. Esikümnesse jooksid ka huvijuht Carolyn Mets (5.), Kerle Koppel (6.), õpetaja Siret Pärtel (7.), Nele Krebsbach (8.), Kädi Krebsbach (9.) ja Kirke Grünmann (10.). Meeste seas jooksid väga hästi nooremad poisid. 5.koha saavutas Karl Markus Ots (6.klass), 7.koha Sebastian Schönberg (3.klass) ja 10.koha Oti Timur Kirja (4.klass).

Koeru seeriajooksude 2.etapil olid noorte vanuseklassides kiireimad Kätriin Nukke, Nora Valk, Karl Kirsimets, Erich Heinmaa ja Rünno Randma.

Tulemusi erinevatelt kergejõustikuvõistlustelt
Järvamaa TV 10 olümpiastarti sarja 3.etapil Türil võitsid Koeru noortest esikoha Aavo Toomi nooremate poiste kettaheites (24.17) ja Nora Valk vanemate tüdrukute 600m jooksus (2.05,3). Nooremate poiste seas saavutas 1000m jooksus 2.koha Erich Heinmaa ja 3.koha Sebastian Schönberg. Vanemate poiste kettaheites oli teine Jarno Joost ja kolmas Virgo Suun. Nooremate tüdrukute grupis võitsid 3.kohad Ketlin-Lisett Breemet kaugushüppes ja palliviskes ning Kädi Krebsbach 600m jooksus. Vanemate tüdrukute arvestuses saavutas Nele Krebsbach 2.kohad kaugushüppes ja palliviskes. 3.kohta olid väärt Angela Ringmets kaugushüppes, Aurelia Kaasik palliviskes ja Kärolin Luiker 600m jooksus.

Koeru kergejõustikuvõistlustel selgitati üldvõitjad kolme parima ala punktide liitmisel. Meie kooli õpilastest kogus naiste arvestuses teise punktisumma Kirke Grünmann ja kolmanda Aurelia Kaasik. Meeste seas oli kooli parimana 4.kohal Virgo Suun. Üksikaladest võitis Kirke 100m jooksu (14,6), kaugushüppe (4.34) ja kuulitõuke (9.79/3kg). Meeste seas heitis Virgo kõige kaugemale ketast (32.08/0,75kg).

Aravetel toimunud algklasside kergejõustikupäeval olid meie kooli edukaimad 1.-2.kl. poiste grupis võistelnud Jakob Joosepson (1.koht 60 m jooksus – 9,94, 3.kohad 300 m jooksus – 1.01,7 ja palliviskes – 31.00) ning Reimo Kind (1.koht palliviskes – 37.50, 2.koht 60m jooksus – 10,01). Korra jõudsid esikolmikusse ka Erich Heinmaa, Sebastian Schönberg, Kregor Kruusalu, Frida Valk ja Ketlin-Lisett Breemet.

Esmakordselt toimunud Järva valla meistrivõistlustel võidutses noorte arvestuses Andri Matrov, kes kogus kolme parima ala summana kõige rohkem punkte. Andri võitis ka auhinna võistluste parima üksiktulemuse eest. See oli kettaheite võidutulemus 40.10/1kg. Veel väärib märkimist Andri pikim kuulikaar 12.39/4kg.

Kergejõustikus hea medalisaak
Järvamaa koolinoorte meistrivõistlustel Türil võitsid meie kooli õpilased 12 medalit. Tubli saavutus on ka esikuuikusse jõudmine.