Neljapäev, 18 Aprill 2019 09:31

Kool muutis kogukonna autovabaks!

Koeru Keskkoolis on 15.-18. aprill säästva tarbimise nädal. Sellega seoses toimus kolmapäeval, 17. aprillil autovaba päev. Autovabal päeval kutsuti osalema ka Järva valla Koeru teeninduspunkti, Konesko AS töötajaid, lasteaed Päikeseratast ja kõiki Koeru elanikke.

Päev tõi endaga kaasa väga palju positiivset. Osa võttis oodatust palju rohkem inimesi. Algklassi õpilased jäädvustasid enda koolitee ning sõpradega lepiti kokku teeots, kus hommikul kohtuti. Kaugemalt tulevad lapsed lasid ennast maha panna koolist võimalikult kaugele, et siis kooli jalutada või sõita rattaga.
Vanemad õpilased leidsid tee jalgrattani, näiteks liikusid Vaol elavad noored bussi asemel rattaga.

Päevast võtsid osa ka õpetajad. Nii mõnigi õpetaja valis auto asemel bussi või jalutamise võimaluse. Need kellel tuli siiski auto kasutusele võtta parkisid sõiduvahendid koolist eemale, et jalutada kevadises ilmas. Seega oli terve päev kooli esised parklad autodest tühjad ja õpilastele avatud.

Üleskutsest osa võtnud Järva valla Koeru teeninduspunkti parklas paistis samuti täielik tühjus ning Konesko parkla oli tavapäraselt hõredam.

Tagasisides on osalejad kiitnud, et tänu antud päevale sai hommikul linnulaulu kuulata ja värsket õhku hingata. Nii mõnigi nentis, et tuleb ka homme jala, sest nii mõnus oli. Loodame, et antud tegu tuletab inimestele meelde, et loodust tuleb hoida, alati ei pea sõitma autoga ja parkima kõige lähemale ning värskes õhus liikumine teeb head!